REZULTATE ȘCOLARE REMARCABILE

Nume și prenume Materia Premiul Locul desfășurării Tipul olimpiadei
Frangu Laurenţiu Fizică Menţiune Bucureşti, 1972 Olimpiadă Internaţională
Nicolau Andrei Chimie Premiul III Halle, 1976 Olimpiadă Internaţională
Nicolau Andrei Chimie Premiul III Bratislava, 1977 Olimpiadă Internaţională
Apostol Ion Fizică Menţiune Moscova, 1979 Olimpiadă Internaţională
Mandache Nicolae Matematică Premiul I Paris, 1983 Olimpiadă Internaţională
Weiss Martin Matematică Premiul III Paris, 1983 Olimpiadă Internaţională
Weiss Martin Matematică Premiul II Praga, 1984 Olimpiadă Internaţională
Weiss Martin Matematică Premiul III Sofia, 1984 Olimpidă Balcanică de seniori
Negulescu Radu Matematică Premiul III Praga, 1984 Olimpiadă Internaţională
Negulescu Radu Matematică Premiul I Helsinki, 1985 Olimpiadă Internaţională
Negulescu Radu Matematică Premiul I Sofia, 1985 Olimpiadă Internaţională
Luca Florian Matematică - Varşovia, 1986 Olimpiadă Internaţională
Mitoşeriu Lucian Fizică Premiul I Leipzig, 1987 Olimpiadă Internaţională
Mitoşeriu Lucian Fizică Premiul I Bucureşti, 1987 Olimpiadă Balcanică
Chiscanu Constantin Matematică Premiul I Toronto, 1995 Olimpiadă Internaţională
Chiscanu Constantin Matematică Premiul I Mumbai, India, 1996 Olimpiadă Internaţională
Chiscanu Constantin Matematică Premiul II Bacău, 1996 Olimpidă Balcanică de seniori
Voicu Cristian Matematică Premiul II Kalampaka, Grecia, 1997 Olimpidă Balcanică de seniori
Moraru Ramona Biologie Premiul III Georgia, 1997 Olimpiadă Internaţională
Manea Mihai Matematică Premiul I Bucureşti, 1999 Olimpiadă Internaţională
Manea Mihai Matematică Premiul I Ochrid, Macedonia, 1999 Olimpidă Balcanică de seniori
Simion Claudiu Fizică - Beijing, China Olimpiadă Internaţională
Manea Mihai Matematică Premiul I Taejon, Koreea, 2000 Olimpiadă Internaţională
Manea Mihai Matematică Premiul I Chişinău, 2000 Olimpidă Balcanică de seniori
Manea Mihai Matematică Premiul I Washington, 2001 Olimpiadă Internaţională
Manea Mihai Matematică Premiul I Belgrad, 2001 Olimpidă Balcanică de seniori
Manea Irina Matematică Premiul II Nicosia, 2001 Olimpidă Balcanică de juniori
Buruiană Cristian Filip Informatică Premiul I Yakutsk, Rusia, 2005 Olimpiada Internaţională Pluridisciplinară
Arbune Anca Informatica Premiul III Melfi, Italia, 2006 Olimpiada Internaţionala Multimedia “Mediashow”
Trotuş Ioan Teodor Chimie Premiul III Seul, 2006 Olimpiadă Internaţională
Trotuş Ioan Teodor Chimie Premiul II Moscova, 2007 Olimpiadă Internaţională
Seria Manuela Limba Româna Mentiune Brasov, România, 2008 Olimpiada Internaţională de limbă, literatură şi cultură românească
Dănăilă Dan Matematică Premiul II Vlora, Albania, 2008 Olimpidă Balcanică de juniori
Buruiană Cristian Filip Informatică Premiul I Ochrid, Macedonia, 2008 Olimpiadă Balcanică
Dănăilă Dan Matematică Premiul I Sarajevo, 2009 Olimpidă Balcanică de juniori